Dzień Otwarty UJCM 22.03.2024

W dniu 22.03.2024 pracownicy Zakładu, absolwenci i studenci SKN Medycyny Ratunkowej i Stanów Nagłych wspólnie ze studentami SKN Pielęgniarstwa Ratunkowego oraz SKN Intensywnej Opieki Medycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu zorganizowali Dzień Otwarty prezentując  jak wygląda studiowanie ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Zorganizowano stacje, na których zaprezentowano wyposażenie pracowni, możliwości symulacji medycznej oraz umożliwiono zainteresowanym uzyskanie odpowiedzi na pytania:

1. BLS & Q&A – nauka podstawowych czynności resuscytacyjnych i Q&A ze studentami kierunku ratownictwo medyczne

2. VR & PLAY– prezentacja nauki segregacji medycznej z użyciem gogli i programów do wirtualnej rzeczywistości

3. TACTICAL– pokaz medycyny pola walki. TCCC/NEAMT działanie pod ostrzałem, przygotowanie do ewakuacji, ewakuacja oraz przekazanie do trauma room, ośrodka wyższej referencyjności, prezentacja absolwentów kierunku ratownictwo medyczne

4. ALS PATIENT’S PATH – historia pewnego tajemniczego pacjenta X… postępowanie ratunkowe ZRM, SOR, intensywnej terapii

5. RESUS EQUIPMENT SHOW – omówienie scenariusza PATIENT’S PATH (drogi pacjenta w stanie ciężkim) i prezentacja sprzętu

Za czynny udział w przygotowaniach i przeprowadzeniu Dnia Otwartego UJCM serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym pracownikom, studentom i absolwentom kierunku ratownictwo medyczne oraz wsparciu ze strony Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Relacje z dnia otwartego znajdują się na profilach społecznościowych Zakładu Ratownictwa Medycznego (FB, Instagram).