Dr n. med. Krzysztof Krawczyk

Dyscyplina wiodąca: Nauki medyczne; nr orcid 0000-0001-6575-7088
Funkcje: Zastępca opiekuna I roku
Koordynowane przedmioty: Badanie fizykalne, Kardiologia

Specjalista kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych. Absolwent kierunku lekarskiego oraz studiów doktoranckich Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Asystent w Oddziale Klinicznym Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Od 2019 r. pracownik badawczo-dydaktyczny w Zakładzie Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Stypendysta konkursu OPUS Narodowego Centrum Nauki w latach 2017 – 2020. W 2022 z wyróżnieniem obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Autor i współautor licznych publikacji naukowych, wykładów oraz rozdziałów w podręcznikach z dziedziny kardiologii. Koordynator i współbadacz w kilku międzynarodowych badaniach klinicznych. Członek European Society of Cardiology, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Certyfikowany samodzielny operator Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK. Stały uczestnik polskich i zagranicznych konferencji naukowych i kursów w zakresie kardiologii oraz chorób wewnętrznych. Zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół niewydolności serca, choroby niedokrwiennej serca, wad zastawkowych, kardiologii interwencyjnej oraz echokardiografii.