Dr n. med. i dr n. o zdrowiu Paweł Kukla

Dyscyplina wiodąca: Nauki o zdrowiu; nr orcid 0000-0003-0856-4866
Funkcje: Członek zespołu ds. jakości kształcenia, koordynator HAZARD
Koordynowane przedmioty: Medyczne czynności ratunkowe w obrażeniach ciała, Medycyna katastrof

Ratownik Medyczny w Zespołach Ratownictwa Medycznego i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Powiatowego w Bochni. W 2023 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Współautor publikacji, publikacji naukowych, wykładów, a także rozdziałów w podręcznikach o tematyce medycyny ratunkowej. Członek Polskiej Rady Resuscytacji. Instruktor, dyrektor międzynarodowych certyfikowanych kursów resuscytacji AHA, ERC, ITLS. Uczestnik, organizator oraz członek komitetów naukowych Konferencji o tematyce Medycyny Ratunkowej i Stanów Nagłych. Uczestnik oraz wielokrotny laureat Międzynarodowych Mistrzostw Ratownictwa Medycznego. Zainteresowania zawodowe koncentrują się głownie wokół medycyny ratunkowej oraz elektrokardiografii.