Dr n. med. i dr n. o zdr. Małgorzata Sulej-Niemiec

Dyscyplina wiodąca: Nauki o zdrowiu; nr orcid 0000-0003-0097-5054
Funkcje: Koordynator programowy, członek komisji ds. nauczania
Koordynowane przedmioty: Koordynacja działań w systemie ratownictwa medycznego

Absolwentka studiów licencjackich w specjalności ratownictwo medyczne i studiów magisterskich kierunku zdrowie publiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz studiów podyplomowych: prawo medyczne i bioetyka na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2014 roku pracownik badawczo-dydaktyczny w Zakładzie Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. W 2023 r. obroniła pracę doktorską w zakresie kryteriów kwalifikacji osób w starszym wieku do centrum urazowego. Od 2006 r. jest ciągłym praktykiem w zawodzie ratownika medycznego. Od 2016 r. pracuje w Zespołach Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W latach 2007 – 2020 pracowała w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. Uczestniczka wielu szkoleń doskonalących m.in. z zakresu: zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dorosłych i dzieci, postępowania w urazach – instruktor ITLS, zaburzeń rytmu serca, USG w stanach nagłych. W latach 2010 – 2015 pracowała w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, na stanowisku Inspektora Wojewódzkiego w Oddziale Nadzoru w Ochronie Zdrowia, prowadząc m.in. kontrole podmiotów leczniczych oraz analizy w zakresie organizacji systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne w Małopolsce. Autorka publikacji oraz kierownik projektów badawczych koncentrujących się głównie na funkcjonowaniu systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, a w szczególności na zasadach segregacji medycznej pacjentów do jednostek systemu oraz realizacji procedur ratunkowych.