Dzień symulacji 02.02.2024

W dniu 02.02.2024 r. pracownicy Zakładu Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr Tomasz Sanak, mgr Marcin Kapka, mgr Andrzej Morajda, mgr Justyna Palmowska, jako członkowie systemu Wczesnej Interwencji Terapeutycznej „SWIT” Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie współorganizowali i wzięli udział w dniu „symulacji”. Przeprowadzono 6 scenariuszy w warunkach symulacji wysokiej wierności: niestabilny SVT, anafilaksja, NZK u dziecka (jako osoby odwiedzającej), upadek z wysokości, NZK w oddziale hemodynamiki.

Zespoły biorące udział w symulacji stworzone były z 4 osób: anestezjologa, rezydenta anestezjologii oraz dwóch ratowników medycznych. Każde zadanie rozpoczynało się od briefingu i po każdej symulacji przeprowadzano debriefing w obecności obserwatorów. W trakcie symulacji obserwatorzy mogli również oglądać działania zespołów na ekranie poprzez live streaming.